Home / Teams / First Team Fixtures

First Team Fixtures

Fixtures and Results

ROUND DATE TIME OPPOSITION VENUE / DIRECTIONS W-L-D RESULT SCORERS
1 23/02/18 (Fri) 19:30 Oakleigh Cannons FC Knights Stadium W 3-2 Jurkovic, Foster, Harris
2 02/03/18 (Fri) 19:30 Pascoe Vale FC Knights Stadium L 1-3 Mikulic
3 12/03/18 (Mon) 18:30 Northcote City FC John Cain Memorial D 1-1 Uskok
4 17/03/18 (Sat) 19:30 Hume City FC ABD Stadium D 3-3  Taylor (2), Harris 
5 23/03/18 (Fri) 20:15 Bentleigh Greens SC Kingston Heath Soccer Complex L 2-1  Taylor 
6 06/04/18 (Fri) 19:30 South Melbourne FC Knights Stadium 3-2  Jurkovic, Uskok (2)
7 14/04/18 (Sat) 19:00 Heidelberg United FC Olympic Village 1-0 
8 20/04/18 (Fri) 20:15 Green Gully SC Knights Stadium 1-5  Timmins 
9 28/04/18 (Sat) 19:30 Kingston City FC The Grange Reserve 1-0 
10 04/05/18 (Fri) 20:15 Avondale FC Knights Stadium 2-2  Cvitkovic, Surey 
11 11/05/18 (Fri) 20:30 Port Melbourne Sharks SC JL Murphy Reserve 0-2  Uskok, Foster 
12 20/05/18 (Sun) 15:00 FC Bulleen Lions Knights Stadium
13 26/05/18 (Sat) 19:00 Dandenong Thunder SC George Andrews Reserve
14 01/06/18 (Fri) 20:30 Oakleigh Cannons FC Jack Edwards Reserve
15 08/06/18 (Fri) 20:15 Pascoe Vale FC CB Smith Reserve
16 17/06/18 (Sun) 15:00 Northcote City FC Knights Stadium
17 24/06/18 (Sun) 15:00 Hume City FC Knights Stadium
18 01/07/18 (Sun) 15:00 Bentleigh Greens SC Knights Stadium
19 08/07/18 (Sun) 16:00 South Melbourne FC Lakeside Stadium
20 15/07/18 (Sun) 15:00 Heidelberg United FC Knights Stadium
21 20/07/18 (Fri) 20:30 Green Gully SC Green Gully Reserve
22 29/07/18 (Sun) 15:00 Kingston City FC Knights Stadium
23 04/08/18 (Sat) 15:00 Avondale FC TBA
24 12/08/18 (Sun) 15:00 Port Melbourne Sharks SC Knights Stadium
25 27/08/18 (Mon) 20:30 FC Bulleen Lions David Barro Stadium
26 02/09/18 (Sun) 15:00 Dandenong Thunder SC Knights Stadium

 

Leading Goalscorers

Player Goals
Tomislav Uskok 4
Brody Taylor 3
Kym Harris 2
Nikola Jurkovic 2
Nate Foster 2
Shaun Timmins 1
Marijan Cvitkovic 1
Ben Surey 1
Caleb Mikulic 1